‘Bunun adı tasarruf değil beceriksizliktir’

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, dün düzenlediği basın toplantısında asfalt atılmayan caddelerin fotoğraflarını gösterdi ve “Bunun adı tasarruf değildir. Sen iş yapmazsan bunun adı beceriksizliktir, iş bilmemezliktir. Bunun adı işten kaytarmaktır” dedi.

‘Bunun adı tasarruf değil beceriksizliktir’

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, dün düzenlediği basın toplantısında asfalt atılmayan caddelerin fotoğraflarını gösterdi ve “Bunun adı tasarruf değildir. Sen iş yapmazsan bunun adı beceriksizliktir, iş bilmemezliktir. Bunun adı işten kaytarmaktır” dedi.

‘Bunun adı tasarruf değil beceriksizliktir’
24 Ocak 2020 - 13:05

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, dün düzenlediği basın toplantısında ABB Başkanı Mansur Yavaş’a sert eleştirilerde bulundu. Asfalt atılmayan, bozuk caddelerin fotoğraflarını gösteren Özcan, “Yapılmayan işlerden arta kalana Sayın Yavaş, ‘tasarruf ettim’ dedi. Bunun adı tasarruf değildir. Sen iş yapmazsan bunun adı beceriksizliktir, iş bilmemezliktir. Bunun adı işten kaytarmaktır” dedi.

Özcan özetle şunları söyledi: 

‘BUNLAR BU İŞİ YÜRÜTEMİYORLAR’

 

“Gerek ABB Başkanı Mansur Yavaş, gerekse CHP ve İYİ Parti, her fırsatta AK Parti grubunun kendilerini çalıştırmadıklarını iddia ediyor. Hizmetlerin yapılmamasının nedeni biz değiliz. Onların iş bilmemezliği, beceriksizliği. Bunlar bu işi yürütemiyorlar, her geçen gün yavaş yavaş ayyuka çıkıyor, kamuoyu görüyor. Sosyal medya çalışmalarıyla bunları örtemezsiniz, çünkü biz bu şehirde yaşıyoruz. Bizler Ankaralının yararına gelen başkanlık yazılarına baktığımızda yüzde 95’ine evet demişiz. Biz böyle boş algılar yerine doğruları anlatmaya devam edeceğiz. Seçim öncesinde Sayın Yavaş, ABB’nin imkânlarının yeterli olduğunu, hiçbir şekilde borçlanmaya gerek kalmadığını çıktığı kanallarda defalarca söyledi. 200 günlük kitapçıkta da başta ASKİ olmak üzere belediye kurumlarının borçlarının azaldığı söylenmiştir.

CHP’li ABB Başkanı Sayın Yavaş’ın bugüne kadar Meclis’e getirdiği en büyük birinci projesi borçlanma, ikinci projesi borçlanma, üçüncü projesi de borçlanma. Şu ana kadar toplamda 2 milyar 672 milyon TL borçlanma talebinde bulunmuş. ABB’nin 8.5 milyarlık borcunda iç borçlar ASKİ’nin ABB’ye, ASKİ’nin EGO’ya, belediyenin şirketlerine olan borcudur. ABB’nin iç borcu 2 milyar 598 milyon, ASKİ’ye borcu 7 milyon, EGO Genel Müdürlüğü’ne 2 milyar 356. Toplamda iç borcu 5 milyar 561. Büyükşehir’in dış borcu 3 milyar 257 milyon 924 bin lira. Normalde atıp ‘Aldığım 8 milyar borç’ diyorsun, aldığın borç 3 milyar 257. Sadece 9 ayda Meclis’ten 2 milyar 672 milyon borçlanma yetkisi istiyorsun biz buna ‘Hayır’ dediğimizde, ‘Bana iş yaptırmıyorlar’ diyorsun. 9 ayda böyle giderse 5 yılda komple Ankara’nın 50 yılı ipotek altına alınmış olacak. Bunu 25 yıl öncesinde CHP yönetiminde de görmüştük. 

 

NELERE ‘EVET’ NELERE ‘HAYIR’ DEDİKLERİNİ ANLATTI

“Seçimden bugüne geçen sürede AK Parti grubumuz, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yaptığı ve yapacağı faaliyetlerde Ankara halkının lehine olan tüm kararlarda tam destek göstermiştir. Bu karar sürecinde öncelikle Ankara halkının yararı gözetilmiştir. Bu noktada bu hususlar bunun bir delilidir; Ankara halkının lehine olan inancımızla nelere evet dedik? Nelere destek verdik? Üniversitelerimizde okuyan öğrencilerin evlerindeki su kullanımına yüzde 50 indirime evet dedik. Belediye bünyesinde çalışan memurlar için Sosyal Denge Tazminatı’nın herkese eşit verilmesine evet dedik. 3-6 yaş arası çocuklarımız için gündüz bakım evi kurulmasına evet dedik. Üniversite öğrencilerine çorba dağıtımı yıllardan beri devam ediyordu, buna da evet dedik. ABB şirketlerinden gelen bütçe ve sermaye artışına evet dedik. 2020 bütçesinin tek bir kalemine müdahale etmeden evet dedik, oy birliğiyle geçti. Otobüs alımı ile ilgili 60 milyon Euro’luk dış borçlanmaya evet dedik. Ama Meclis’te oylama yapılamadı, Başkanlık Yazısı’nı EGO’dan yanlış olarak getirmişler. Buna biz evet dedik kendileri kullanamadı yeniden olağanüstü Meclis toplantısında da buna evet dedik. İlçe belediyelerinde, yeşil alanları sulamak için kullanılan suya indirim yapılmasına ilişkin teklif verdik. Ancak CHP’li belediye başkanı bunu veto etti.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum